تبلیغات
همدان جوان - کره شمالی و تصاویر عجیب

همدان جوان
 
چندی پیش Artemy Lebedev، از فعالان طراحی وب، سفری به کره شمالی داشت. اوعکسهای بسیار جالبی در جریان سفرش به این کشور عجیب و غریب گرفته است؛کشوری که حقیقتا از آن اطلاعات بسیار کمی در دسترس ذهنهای کنجکاو است…


به محض رسیدن به فرودگاه بایستی تلفن همراهتان را تحویل دهید، هیچسرویس رومینگی در دسترس نیست. هیچ شخصی با تلفن همراه دیده نمیشود. امااستفاده از لپتاپ اشکالی ندارد، به نظر میرسد که کره شمالیها از کارتهاییباخبر نیستند که توانایی تبدیل لپتاپ به تلفن همراه را دارد.
خبری از اینترنت نیست، تنها اینترانت وجود دارد.

وقتی که به کره شمالی وارد میشوید به شما یک راهنما و یک رانندهاختصاص میدهند و همیشه همراهتان هستند. شما نمیتوانید خودتان هتل را ترککنید. برنامه روزانه شامل ۲ تا ۳ بازدید تفریحی میشود. در هتل میتوانیدBBC، چندین شبکه از چین و همچنین شبکه NTV روسیه را مشاهده کنید


نفت تقریبا وجود ندارد بنابراین بیشتر کارها دستی انجام میشود.


در شهر روشناییها ساعت ۱۱ خاموش میشوند. شهر در شب ترسناک است. خبری از روشنایی در خیابانها نیست.در طول روز آسانسور برای ۱۵ دقیقه کار نمیکند.


تمام «پیونگیانگ» به این شکل است. از راهنما درباره خانههای قدیمیپرسیدم، او گفت، پیرها دوست ندارند که به خانههای جدید بروند، زندگی دراین خانهها را میپسندند.


در ساحل کره شمالی، سیم خاردارهای برقدار شده وجود دارند تا از اینطریق شهروندان کره شمالی فکر شنا کردن به سرشان نزند. و البته شما اجازهعکس گرفتن هم ندارید.


در حدود ۱۰ درصد از جمعیت در ارتش خدمت می کنند. عبور از سربازان غیرممکن است.

در نزدیکی مرز دو کره، جاده برای مقابله با هجوم دشمن آماده است.مکعبهای بزرگ برای این است که با افتادن به جاده، تانکهای دشمن را به تلهبیاندازند.

تنها تبلیغات در کره شمالی، تبلیغاتی برای یک ماشین است (ساخته شده با همکاری کره جنوبی) که آن را تنها در پایتخت خواهید دید.

هر شهروند در کره شمالی، نشانی از «کیم ایل سونگ» بر سینهی خود دارد؛به جز کودکان و خدمتکاران که احتمالا این نشان به دلیل پوشیدن لباس کارمخفی شده است.
شما نمیتوانید این نشان را خریداری کنید.


همانطور که گفته شد، شما نمیتوانید آزادانه در کره شمالی حرکت کنید.همه جا ایست بازرسی وجود دارد. وقتی که ماشین از ایست بازرسی عبور میکند،راننده چراغ میزند. احتمالا به این معنا است که فردی خارجی در حال عبوراست.

ورودی مترو فرسوده به نظر میرسد.

ترنها از ۴ واگن ساخته شدهاند. دربها با دست باز شده و خودکار بسته میشوند.

ویژگی شهرها، نبود ماشین است. همه پیاده مسیر را طی میکنند، گاهیاوقات از تراموا و اتوبوسها استفاده میکنند. دوچرخه نایاب و گرانقیمتاست.گ


روند ساخت هتلی نیز از ۱۹۹۱ متوقف شده است. توصیه شد که از نزدیک عکسی گرفته نشود، البته…


کرهایها عادت دارند در هنگام راه رفتن، دستهایشان را در پشت محکم کنند. به ندرت مردان لباسهای روشن میپوشند.

تمام خارجیها را به تماشای پارک اصلی میبرند. محلیها اجازه ورود ندارند!
طبقه بندی: مطالب جالب و مفید، 
برچسب ها: کره شمالی، کشور عجیب و غریب، کیم ایل سونگ، عکس،  
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 11 دی 1390 توسط حامد حامدی
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک


تبادل لینک