تبلیغات
همدان جوان - اگر به فكر جدایی از همسرتان هستید این مطلب را بخوانید

همدان جوان
 
آیا احساس می‌كنید كه زندگی زناشویی‌تان به مشكل برخورده است و تصمیم به طلاق گرفته‌اید؟ ممكن است برای جدایی از همسرتان دلایل قابل توجیهی داشته باشید اما پرسش‌نامه زیر به شما كمك می‌كند تا بدانید این تصمیم درست است یا نه. به هر یك از سوالات زیر با «درست» و «نادرست» جواب بدهید و در انتها جواب درستی كه كارشناسان به این سوالات داده‌اند را با پاسخ خودتان مطابقت دهید.
1. درگیری و مشاجره همیشگی بین شما و همسرتان نشانه این است كه از یكدیگر جدا شوید.
2. شما و همسرتان دیگر هیچ وجه مشتركی در سلایق و عقایدتان با هم ندارید و این موضوع دلیل خوبی برای جدایی است.
3. در یك ارتباط خوب بیشتر اختلاف‌نظرها و مشكلات زناشویی به مرور زمان برطرف و حل می‌شود.
4. یك ازدواج خوب به این معناست كه زن و شوهر تعریف یكسان و مشتركی از عشق داشته باشند.
5. زن و شوهر از هم جدا می‌شوند چون دیگر عاشق هم نیستند.
6. خیانت باعث از بین رفتن رابطه زناشویی نمی‌شود.
7. بیشتر افراد در ازدواج دوم موفق‌تر هستند چون در ازدواج اول تجربه‌های خوبی به دست آورده‌اند.
مشاجره

این خیلی عجیب است كه بیشتر همسران تصور می‌كنند اختلاف سلیقه و گاه مشاجره نشانه ناموفق بودن یك زندگی زناشویی است اما به عقیده روان‌شناسان ارتباطی كه در آن هیچ اختلاف نظری وجود نداشته باشد بیشتر از یك رابطه پرجدال در خطر طلاق قرار دارد زیرا شما انسان هستید و به دلیل تفاوت زندگی خانوادگی و فرهنگی‌تان خصوصیاتی متفاوت از یكدیگر دارید و جروبحث و اختلاف یك موضوع بسیار طبیعی در رابطه شماست.شما و همسرتان دیگر هیچ وجه مشتركی در سلایق و عقایدتان با هم ندارید و این موضوع دلیل خوبی برای جدایی است.

گفتن این حقیقت شما را غافلگیر می‌كند اما بد نیست بدانید تحقیقات كارشناسان نشان داده زوج‌هایی كه زندگی زناشویی موفقی دارند به هیچ وجه خصوصیات و وجه مشترك زیادی با یكدیگر ندارند و حتی سلایق و عقایدش‌ آنگاه در تناقض با یكدیگر است‌ اما آن چیزی كه ارتباط‌های موفق را از ناموفق جدا می‌كند نحوه برخورد همسران با اختلاف‌ها و ویژگی‌های متفاوت همسران‌شان است. همسران موفق به‌خوبی می‌دانند كه شریك آن‌ها نمونه كپی برداری شده آن‌ها نیست و نباید مثل آینه برای آن‌ها باشند بلكه لازمه یك ازدواج با دوام، احترام گذاشتن به تفاوت‌های طرفین و رشد كردن در میان این 2 دنیای متفاوت است.در یك ارتباط خوب بیشتر اختلاف نظرها و مشكلات زناشویی به مرور زمان برطرف و حل می‌شود.

 شاید تا به حال این خبر به گوش‌تان نخورده باشد اما كارشناسان در تحقیقات‌شان به نتیجه‌ای جالب رسیده‌اند كه شما را شگفت زده خواهد كرد، هیچ می‌دانستید كه 60 درصد اختلاف‌نظرهایی كه همسران در طول زندگی مشترك با یكدیگر دارند غیرقابل حل است؟اگر قبول ندارید یك ورق و كاغذ بردارید و تمامی بحث‌هایی كه در طول زندگی مشترك با همسرتان داشته‌اید را بنویسید و در نهایت شگفتی متوجه می‌شوید كه بیشتر آن‌ها تكراری است و با وجود گذشتن سالیان سال از ارتباط‌تان هنوز بر سر موضوعی تكراری با همسرتان بحث می‌كنید اما چیزی كه در این بین تغییر می‌كند نحوه واكنش 2 طرف نسبت به آن موضوعات است. پس اگر فكر می‌كنید مشكل شما و همسرتان با گذشت زمان حل خواهد شد مرتكب اشتباه رایج دیگر زوج‌ها شده‌اید. به جای انتظار برای گذشت زمان و برطرف‌شدن مشكل، نوع واكنش و سازگاری‌تان را نسبت به اختلاف نظر بین خود و همسرتان تغییر دهید.یك ازدواج خوب به این معناست كه زن و شوهر تعریف یكسان و مشتركی از عشق داشته باشند.

این نكته را به خاطر بسپارید كه شما و شریك زندگی‌تان در 2 محیط متفاوت بزرگ شده‌اید و به همین خاطر تعریفی كه از عشق و محبت دارید با یكدیگر كاملا متفاوت است. ممكن است همسر شما از روی عشق كاری را برای‌تان انجام دهد و از این طریق علاقه‌اش را به شما ابراز كند اما شما به‌دنبال راهی هستید كه همسرتان به روش دلخواه شما عشقش را ابراز كند. فراموش نكنید كه نحوه ابراز علاقه و عشق هر انسانی با دیگران متفاوت است و هرگز از همسرتان نخواهید كه دیدگاهی مانند شما در مورد عشق و طریقه محبت كردن داشته باشد.زن و شوهر از هم جدا می‌شوند چون دیگر عاشق هم نیستند.

 متاسفانه عده‌ای تصور می‌كنند كه عشق تنها دلیل ازدواج و ماندن در یك ارتباط است. این عده از افراد ازدواج می‌كنند چون عاشق شده‌اند و بعد به راحتی از شریك‌شان جدا می‌شوند چون دیگر عاشقش نیستند اما این تصور یك اشتباه محض است چون عشق یك حس است و زمانی هست و زمانی دیگر نیست. این‌كه دیگر مثل روزهای اول آشنایی عاشق همسرتان نیستید و به همین دلیل می‌خواهید از او جدا شوید، احمقانه‌ترین فرضیه‌ای است كه آن را انتخاب كردید. صبر كنید چون عشق دوباره به‌وجود خواهد آمد و باردیگر غافلگیرتان خواهد كرد.خیانت باعث از بین رفتن رابطه زناشویی نمی‌شود.

بله این جمله درست است و اگر یك زن هستید و تنها به خاطر خیانت همسرتان می‌خواهید تركش كنید، لطفا كمی بیشتر فكر كنید. هرچند رویارویی با خیانت و اصلاح ارتباط بعد از آن، كار خیلی ساده‌ای نیست اما اگر واقعا به ارتباط‌تان علاقه‌مند هستید ارزش این مبارزه را خواهد داشت و خبر خوب این‌كه بیشتر ارتباط‌هایی كه بعد از خیانت دوباره شكل گرفته موفق‌تر بوده و همسرانی كه بعد از خیانت روابط خود را اصلاح كردند و اعتماد را از نو بین خودشان به‌وجود آوردند، ارتباط زناشویی بادوام‌تری داشته‌اند.بیشتر افراد در ازدواج دوم موفق‌تر هستند چون در ازدواج اول تجربه‌های خوبی به دست آورده‌اند.

 برای این موضوع نمی‌توان قانونی را درنظر گرفت اما این درست است كه بسیاری از افراد در ازدواج دوم‌شان موفق‌تر هستند چون اشتباهاتی كه در ازدواج اول مرتكبش شده‌اند را در ازدواج دوم‌شان انجام نمی‌دهند اما باید به خاطر داشته باشید كه عشق تنها كرم روی كیك است نه خود كیك و تا زمانی كه یاد نگیرید شادی و خوشبختی‌تان را وابسته به فرد دیگری ندانید امید موفقیت در ازدواج برای‌تان وجود ندارد این‌كه خودخواهانه به‌دنبال افرادی باشید كه شما را خوشبخت كنند و درصورت برآورده نشدن این موضوع آن‌ها را ترك كنید، اصلا راه درستی نیست. خوشبختی و آرامش را در خودتان به‌وجود بیاورید و خودخواهانه دیگران را نخواهید.

اختصاصی مجله اینترنتی برترین ها Bartarinha.ir

طبقه بندی: مطالب جالب و مفید، 
برچسب ها: قبل از طلاق بخوانید، طلاق، بعد از طلاق، خیانت، ازدواج دوم، زناشویی، مشاجره، مشكلات زناشویی، رابطه زناشویی،  
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 27 آذر 1390 توسط حامد حامدی
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک


تبادل لینک