تبلیغات
همدان جوان - تبرئه زن جوان از اتهام کشتن همسر پسرخاله، و ازدواج با افسر پرونده‌اش!

همدان جوان
 

زنی جوان که از سوی اولیای‌دم متهم به قتل همسر پسرخاله‌اش شده‌ بود، با رای دادگاه از اتهام قتل تبرئه شد. این زن پس از بازداشت به افسر پرونده‌اش علاقه‌مند شد و با او ازدواج کرد.

14 بهمن، چهار سال قبل مردی به ماموران پلیس مراجعه کرد و مدعی شد همسرش مریم گم شده ‌است. این مرد ادعا کرد همسرش برای انجام کاری به پست‌خانه باقرآباد کهریزک رفته و دیگر برنگشته است. او گفت: زنم می‌خواست از کارت ملی‌اش کپی بگیرد و بسته‌ای هم پست کند. او به پستخانه‌ای رفت که فریبا دخترخاله‌ام آنجا کار می‌کرد. همسرم قرار بود زود بیاید اما دیگر برنگشت. ماموران پلیس برای به دست آوردن ردی از مریم، ابتدا فریبا زن 23ساله را مورد بازجویی قرار دادند. او گفت: مریم به محل کارم آمد و من هم مثل همه مشتریان دیگر کارش را راه انداختم و بعد هم از پستخانه بیرون رفت. من نمی‌دانم موضوع چیست و او بعد از بیرون رفتن از پست‌خانه کجا رفته ‌است.

با توجه به اینکه مدرکی علیه فریبا وجود نداشت این بار علی، شوهر مریم از پسرخاله‌اش شکایت کرد. او گفت اگر فریبا زنم را نکشته حتما برادرش این کار را کرده ‌است. این مرد هم مورد بازجویی قرار گرفت اما هیچ مدرکی علیه او به دست نیامد و بعد از مدتی آزاد شد. در این میان علی چندین نفر دیگر را به عنوان مظنون معرفی کرد اما مدارک علیه هیچ‌کدام کافی نبود تا اینکه 31 روز بعد جسد مریم در 30 متری رودخانه‌ای نزدیکی خانه علی پیدا شد. با انتقال جسد به پزشکی قانونی و بررسی دقیق آن در ابتدا اعلام شد مریم یک روز قبل از پیدا شدن جسد به قتل رسیده ‌است. مدتی بعد پزشکی قانونی نظریه قبلی را رد و اعلام کرد این زن بلافاصله بعد از اینکه ناپدید شده، کشته شده است. ضمن اینکه جواهراتی که همراهش بوده سرقت نشده و آثاری مبنی بر اینکه این زن شکنجه شده ‌باشد، وجود ندارد.

با پیدا شدن جسد یک‌بار دیگر شکایتی که اولیای‌دم از فریبا مطرح کرده‌ بودند به جریان افتاد و این بار بازپرس پرونده، این زن را بازداشت کرد. او دوباره اتهام قتل عمدی را رد کرد اما قرار مجرمیت برای او صادر شد. پرونده با صدور کیفرخواست به شعبه 71 دادگاه کیفری ‌استان تهران رفت البته مدتی بعد این زن با قرار وثیقه آزاد شد. روز گذشته جلسه رسیدگی به این پرونده در شعبه 71 دادگاه کیفری‌استان تهران برگزار شد. در ابتدای جلسه بعد از اینکه نماینده دادستان تهران در جایگاه حاضر شد و درخواست صدور حکم قانونی کرد، اولیای‌دم اعلام کردند خواستار قصاص متهم هستند.

پسر مقتول گفت من هیچ شکی ندارم فریبا مادرم را کشته ‌است. ما با او مشکلی نداشتیم، نمی‌دانم چرا این کار را کرده ‌است. سپس وکیل آنها در جایگاه حاضر شد. او گفت: فریبا قاتل است، چرا که او در تمام مدتی که از او تحقیق می‌شد، سعی کرد این تحقیقات را منحرف کند. او بعد از اولین بازداشت 900 هزار تومان رشوه به افسر پرونده‌اش پرداخت کرده. ما مدارک را علیه این افسر جمع‌آوری کردیم و به دادگاه ارایه دادیم و او را محکوم کردیم حالا هم آن مامور دوران محکومیتش را می‌گذارند. او ادامه‌داد: آن‌طور که شوهر مریم می‌گوید این زن زمان خروج از خانه حدود 25 میلیون تومان طلا به‌همراه داشته اما همه این طلاها پیدا نشده ‌است. ضمن اینکه بار دومی که فریبا بازداشت شد، باردار بود و بعد از انتقال به زندان وضع حمل کرد و زمانی که بازپرس از او سوال کرد بچه متعلق به چه کسی است، جواب داد متعلق به افسر پرونده‌ام. در حالی‌که پیش از این، ادعا کرده بود این بچه متعلق به مدیردفتر پستی است که فریبا آنجا کار می‌کرد. تحقیقات ما نشان داد فریبا وقتی که بازداشت بوده به عقد افسر پرونده‌اش درآمد و از وقتی که آنها با هم ازدواج کردند، مسیر پرونده تغییر کرد. وکیل اولیای‌دم ادامه داد: «چطور ممکن است یک متهم در زمانی که باید بازجویی شود با افسر پرونده‌اش صیغه کند؟ تمامی این مسایل نشان می‌دهد مسیر تحقیقات عوض شده و من درخواست مجازات متهم و تحقیقات بیشتر از او را دارم.»

سپس فریبا، متهم پرونده در جایگاه حاضر شد. او گفت: من اتهام قتل را رد می‌کنم. روز حادثه مریم به دفتر کار من آمد و وقتی کارش تمام شد، رفت. من نمی‌دانم کجا رفت و چرا ناپدید شد. این موضوع به من ربطی ندارد و خانواده مریم به اشتباه دنبال من آمده‌اند. او گفت: من در زندان وضع حمل کردم و بچه هم متعلق به افسر پرونده من است اما این ربطی به پرونده قتل ندارد. بار اول وقتی بازداشت و آزاد شدم، افسر پرونده‌ام عاشق من شد و با هم ازدواج کردیم. او هم به این نتیجه رسیده ‌بود که من قاتل نیستم و دروغ نمی‌گویم اگر این‌طور بود با من ازدواج نمی‌کرد. او در پاسخ به این سوال که آیا هنوز هم در صیغه افسر پرونده ‌است، گفت: بله، من هنوز هم در عقد او هستم و بعد از گذراندن دوران محکومیتش زندگی‌مان را آغاز می‌کنیم. ما عاشق هم هستیم. او همچنین در مورد اینکه چرا به افسر پرونده پول داده است، گفت: من نمی‌خواستم مشخص شود او همسر من است. به همین خاطر هم پول را پرداخت کردم و او هم محکوم شد.

این زن اضافه کرد: هیچ اعمال نفوذی در پرونده نشده و من هم مرتکب قتل نشده‌ام. هیچ مشکلی هم با این خانواده نداشتم البته آنها گاهی در مورد حجابم به من تذکر می‌دادند اما ما درگیری‌ای با هم نداشتیم و همچنان تاکید می‌کنم در قتل نقشی نداشتم. بعد از پایان جلسه محاکمه، هیات قضات برای صدور حکم وارد شور شدند و به اتفاق آرا با توجه به اینکه هیچ مدرکی علیه متهم وجود نداشت و هیچ اعترافی هم نکرده بود، او را از اتهام قتل مریم تبرئه کردند.

طبقه بندی: حوادث، 
نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 20 بهمن 1390 توسط حامد حامدی
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک


تبادل لینک